Wyjazdy na basen – aktywny początek weekendu

„Większość ludzi nie chce pływać, dopóki nie nauczy się pływania” – Novalis.

W SSP w Mechnicy chcemy, aby wszystkie dzieci nauczyły się pływać i czuły się w basenie, jak ryby w wodzie.
W lekcjach pływania uczestniczą dzieci klas   I – VIII.  Wyjazdy na basen rozpoczęły się w 2008 r., obecnie nadal kontynuujemy zajęcia pływania na basenie w Zdzieszowicach. Panowie uczący mają  niezwykłe podejście do dzieci, które dzięki tak dobrym nauczycielom, robią  duże postępy w pływaniu. Uczniowie uczą się pływać w dwóch grupach – początkującej i zaawansowanej. Dzieci bardzo szybko przyswajają różnorodne style pływania, skoki do wody, no  i świetnie się przy tym bawią. Poza tym od najmłodszych lat oswajają się z wodą i dbają o wysportowaną sylwetkę. Nasza szkoła promuje zdrowie i sport, więc aby nie uderzyła nam WODA sodowa do głowy, proponujemy skok do WODY;-). Szkoła opłaca basen i instruktorów, rodzice muszą zapłacić tylko autobus. W ten sposób chcemy umożliwić, każdemu dzieckiu udział w zajęciach pływania i aktywnym spędzaniu weekendu. Wyjazdy odbywają się w piątki popołudniu. Zachęcamy naszych uczniów do spędzania aktywnie weekendu, a nie przed komputerem lub telewizorem.