Gra czytelnicza CzytaMy 2016/2017

Oto kolejny rok szkolny, w którym bierzemy udział w grze czytelniczej CzytaMy Wydawnictwa GWO. Tym razem w grze bierze udział kl. 5 jako Łowcy Książek i kl. 6 jako Książkomocni.

Oto pierwsze zadanie, które już za nami:

Stwórzcie żywy obraz (czyli taki, w którym sami jesteście postaciami) do wybranego fragmentu literackiego. Może to być jakieś ważne wydarzenie, charakterystyczna scena, część opowiadania, obraz namalowany literackim opisem lub cokolwiek innego – byle było wzięte z kart książki i nie zdradzało zakończenia!

Kl. 5 zdecydowała się na fragment z „Ani z Zielonego Wzgórza”, a kl. 6 postawiła na „Tajemniczy ogród”.

Zatem mamy szkolną scenkę, w której Gilbert ciągnie Anię Shirley za warkocz krzycząc na nią marchewka oraz scenę w ogrodzie, w której Mary i Dick postanawiają nauczyć Colina chodzić i pokazują mu tajemniczy ogród.