WARSZTATY EKOLOGICZNE

13 marca w naszej szkole gościł pan Marek Łabno – pracownik Związku Międzygminnego „Czysty Region”. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych: kl. 1 – 3 i kl. 4 – 6.

Pan Marek opowiedział uczniom o tym jak segregować śmieci, co robić z odpadami i jakie zagrożenia wynikają dla nas jeśli tego nie robimy. Trzeba przyznać, że z wielu rzeczy nie zdajemy sobie sprawy na co dzień, dlatego warto edukować dzieci, by od najmłodszych lat dbały o środowisko w świadomy i mądry sposób.

Ciekawostką, która szokuje jest na przykład to, iż jedna bateria typu R6 („paluszek”) potrafi zanieczyścić 400 litrów wody, co daje około 260 butelek wody (1,5 l), tyle rocznie spożywa dziecko w wieku szkolnym.

Mamy nadzieję, że im częściej będziemy uczyć młodych jak żyć w racjonalny i ekologiczny sposób, tym bardziej będziemy dostrzegać efekty w środowisku, które nas otacza.

UWAGA!!! Przypominamy jak segregować śmieci. Źródło: https://www.zwiadowca.pl/poradnik/czytaj/146/.html