FESTYN RODZINNY

23 czerwca 2018 r. w społecznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego
w Mechnicy odbył się festyn rodzinny podsumowujący rok szkolny 2017/2018, na którym dokonano uroczystego otwarcia:  siłowni zewnętrznej dla aktywnych na terenie, parku edukacyjno – rekreacyjnego, który będzie kompleksową ofertą turystyczno – rekreacyjno – sportową przy szkole,  ścieżki edukacyjno – przyrodniczej „WSPÓLNIE DBAMY O ŚRODOWISKO”.

Cytując Henrego Fondę: „Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych”, można stwierdzić, że w mechnickiej szkole nie ma rzeczy niemożliwych! Z inicjatywy Pani Dyrektor Elżbiety Dziudy – Kampy podjęto się realizacji trzech projektów grantowych w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego. Po raz kolejny Pani Dyrektor i jej pracownicy znów osiągnęli sukces, tym razem potrójny oraz dowiedli, że można zrobić coś więcej dla społeczności szkolnej i lokalnej. Tym samym mamy dowód na to, iż szkoła jest nie tylko punktem edukacyjnym, ale może być też centrum kultury i integracji środowiska na wsi.

Pani Dyrektor na festynie gościła: wójta Gminy Reńska Wieś Pana Mariana Wojciechowskiego, wójta Gminy Turawa Pana Waldemara Kampę, wizytator Kuratorium Oświaty Panią Iwonę Polewską, przedstawicielkę Stowarzyszenia "Euro-Country"Panią Aleksandrę Czocharę oraz członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Mechnica. Goście wspólnie z Panią Dyrektor przecięli wstęgę i zainaugurowali otwarcie nowych inwestycji. Potem wszyscy bawili się przy występach artystycznych uczniów, którzy czarowali publiczność graniem na instrumentach, śpiewem, tańcem, skeczami i kabaretem. Po występach artystycznych odbyły się rodzinne zawody sportowe na sali gimnastycznej i to podobało się wszystkim najbardziej! Imprezie towarzyszyły też typowe atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, wata cukrowa, malowanie twarzy i można było zakupić ciepły posiłek lub słodki deser. Festyn był zorganizowany we współpracy z Radą Rodziców działającą przy szkole. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym Rodzicom, bez Was nic by się nie odbyło!!!