Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Statystyki

  • Odwiedziny: 141408
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 193 dni
Jesteś tutaj: Start / O placówce

O placówce

ROZWÓJ SZKOŁY - WYPOSAŻENIE I WARUNKI LOKALOWE

 

Nasza szkoła położona jest w pięknym, zielonym i bezpiecznym miejscu, z dala od ulicznego zgiełku. W przeciwieństwie do dużych szkół, żaden uczeń nie jest u nas anonimowy. Zapewniamy bardzo dobre warunki nauki w średnio 15 - osobowych klasach. Dzięki temu możemy poznać i nazwać zainteresowania każdego ucznia oraz zapobiegać niepowodzeniom szkolnym. 

Szkoła jest bogato wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, a także nowe stoliki, krzesełka i meble szkolne. Każdy uczeń posiada swoją szafkę na podręczniki oraz rzeczy osobiste. Dzięki Gminie Reńska Wieś od grudnia 2011 roku szkoła posiada nową, bogato wyposażoną salę gimnastyczną, a od 19 grudnia 2014r. nowe boisko wielofunkcyjne, o jakim marzy każda szkoła. Bardzo dobre i bezpieczne warunki lokalowe pozwalają nie tylko na wszechstronny rozwój osobowości uczniów, ale także na rozwój i samorealizację pracowników szkoły.  Śniadania i obiady dzieci spożywają na stołówce szkolnej, która od 1 września 2015 roku pełni funkcję wspaniałej sali relaksu, gdzie cały dzień podawana jest nieodpłatnie ciepła herbata, woda, mleko i owoce. 

Wszystkie pomieszczenia szkolne są wyremontowane i kolorowe, tworząc domową atmosferę - przyjazną dziecku. Wymienione zostały okna, drzwi wejściowe, wykładziny podłogowe, oświetlenie szkolne, centralne ogrzewanie, wyremontowano łazienki wraz z instalacją wodno – kanalizacyjną. W 2015r. wymieniono pokrycie schodów wewnętrznych na granitowe i kajnerowe poręcze dwupoziomowe z obu stron schodów.  

W trosce o równe szanse rozwoju, zapewniamy uczniom spoza Mechnicy i Kamionki nie tylko bezpłatny dojazd busami szkolnymi na obowiązkowe zajęcia edukacyjne, ale także umożliwiamy im udział w popołudniowych zajęciach pozalekcyjnych, a nawet w zajęciach organizowanych w soboty.  

W ciągu 15-stu lat nastąpił bardzo intensywny rozwój naszej szkoły nie tylko w zakresie remontów, ale także w zakresie wzbogacania bazy dydaktycznej i osiąganych wyników. W maju 2015 roku w wyniku ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej przez Opolskie Kuratorium Oświaty szkoła uzyskała najwyższe oceny na poziomie A w zakresie „Zarządzanie szkołą przez dyrektora” oraz w zakresie „Współpraca nauczycieli”. 

Obecnie szkoła posiada: 

- nowoczesną salę gimnastyczną z zabezpieczeniem ścian materacami ochronnymi 

- boisko wielofunkcyjne 

- 3 busy szkolne 

- zieloną klasę oraz kreatywną strefę gier na podwórku szkolnym 

- nowoczesną pracownię językową z terminalami 

 -pracownię komputerową z Internetem 

- bardzo dobrze wyposażoną bibliotekę z Internetowym Centrum Multimedialnym 

- nowoczesne klasopracownie wyposażone w tablice interaktywne, projektory multimedialne, telewizory, DVD, magnetofony, plansze dydaktyczne, mapy, różnorodne programy multimedialne, gry edukacyjne i inne ciekawe pomoce dydaktyczne.

Wszyscy uczniowie korzystają z bezpłatnych podręczników, nie tylko ministerialnych, ale i szkolnych, które znajdują się w bibliotece szkolnej od 10 lat. Innowacyjne i aktywne metody nauczania pozwalają osiągać wysokie wyniki nauczania, co znajduje odzwierciedlenie w wysokich wynikach sprawdzianów po szkole podstawowej.

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie