Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Czwartek, 2018-10-18

Imieniny: Hanny, Klementyny

Statystyki

  • Odwiedziny: 132012
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 246 dni

Szkoła promująca zdrowie

Artykuły

WARSZTATY EKOLOGICZNE

2017-03-14
Powiększ zdjęcie

13 marca w naszej szkole gościł pan Marek Łabno – pracownik Związku Międzygminnego „Czysty Region”. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych: kl. 1 – 3 i kl. 4 – 6.

Pan Marek opowiedział uczniom o tym jak segregować śmieci, co robić z odpadami i jakie zagrożenia wynikają dla nas jeśli tego nie robimy. Trzeba przyznać, że z wielu rzeczy nie zdajemy sobie sprawy na co dzień, dlatego warto edukować dzieci, by od najmłodszych lat dbały o środowisko w świadomy i mądry sposób.

Ciekawostką, która szokuje jest na przykład to, iż jedna bateria typu R6 („paluszek”) potrafi zanieczyścić 400 litrów wody, co daje około 260 butelek wody (1,5 l), tyle rocznie spożywa dziecko w wieku szkolnym.

Mamy nadzieję, że im częściej będziemy uczyć młodych jak żyć w racjonalny i ekologiczny sposób, tym bardziej będziemy dostrzegać efekty w środowisku, które nas otacza.

 

UWAGA!!! Przypominamy jak segregować śmieci. Źródło: https://www.zwiadowca.pl/poradnik/czytaj/146/.html

Czytaj więcej o: WARSZTATY EKOLOGICZNE

LEKCJA ZDROWEGO STYLU

2017-03-14
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy II po przerobionym i ukończonym dziale programowym "ZDROWE CIAŁO, ZDROWY DUCH" wykonali piramidę żywienia. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, rozbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem, inspirowanie uczniów do podejmowania różnych działań promujących zdrowy styl życia. Prawidłowe odżywanie to podstawa. Co trzeba zrobić, aby zdrowo żyć? Dużo się ruszać, spożywać owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, ryby jaja, tłuszcz zwierzęcy zamienić na roślinny, ograniczać mięso,  unikać cukru i soli. Oto przepis na długowieczność. :))) 

Czytaj więcej o: LEKCJA ZDROWEGO STYLU

21.06.16r. POGADANKA Z UCZNIAMI

2016-06-21
Powiększ zdjęcie

Uczniom naszej szkoły wyświetlono  film pt. „Wtargnięcie napastnika do szkoły", który został zrealizowany przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu miasta Warszawy przy współpracy z Komendą Stołeczną Policji.

W filmie zaprezentowane zostało zdarzenie wtargnięcia niebezpiecznego napastnika do placówki oświatowej oraz działania służb biorących udział w neutralizacji zagrożenia. Celem filmu jest edukacja grona pedagogicznego oraz uczniów w zakresie umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Pani Dyrektor przeprowadziła z uczniami pogadankę na ten temat oraz zaprezentowała sygnał dzwonka alarmowego w razie takiego zagrożenia.

Czytaj więcej o: 21.06.16r. POGADANKA Z UCZNIAMI

PŁYWAMY JAK RYBY W WODZIE !!!

2016-06-22
Powiększ zdjęcie

Rok szkolny 2015/2016 obfituje w kolejnych świetnych pływaków. Nasi uczniowie zdając egzaminy pływackie udowodnili swoje umiejętności.

  • DYPOMY „JUŻ PŁYWAM” otrzymali:

- kl. 1: Michał Czas, Marcin Bustrycki

- kl. 2: Kacper Zając, Paulina Praszmo, Marta Polanik, Aurelia Piechulek

- kl. 4:  Daria Kern, Zuzanna Zając

  • KARTY PŁYWACKIE otrzymali:

- kl. 2: Filip Panek, Maksymilian Kura, Angelika Lisiecka, Nikola Pawlik

- kl. 3: Martin Mikołajczyk

- kl. 6: Kacper Sobaszek, Patrycja Smiatek

Czytaj więcej o: PŁYWAMY JAK RYBY W WODZIE !!!

Konkurs "Promujemy zdrowy, aktywny styl życia" rozstrzygnięty!

2016-06-21
Powiększ zdjęcie

Uroczystość podsumowująca konkurs fotograficzny "Promujemy zdrowy, aktywny styl życia" odbyła się 20.06.2016 r. Organizatorami byli : Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu filia w Kędzierzynie-Koźlu, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kędzierzynie-Koźlu. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem sprawowała Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle. Głównym sponsorem imprezy była firma Cewe sp. z o.o.

 

więcej pod linkiem:

http://www.pedagogiczna.pl/index.php/kedzierzyn-kozle/

Czytaj więcej o: Konkurs "Promujemy zdrowy, aktywny styl życia" rozstrzygnięty!

Spotkanie z policjantem 08.06.2016 r.

2016-06-08
Powiększ zdjęcie

Niebawem rozpoczną się wakacje, zatem dzisiaj gościliśmy pana policjanta, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznych wakacji. Pan policjant poruszył następujące tematy: bezpieczne poruszanie się w ruchu drogowym; rozważne korzystanie z akwenów wodnych, rzek, stawów, jezior; bezpieczne reagowanie na nieznajome psy; właściwe zachowanie podczas przebywania w domu bez rodziców.

Czytaj więcej o: Spotkanie z policjantem 08.06.2016 r.