Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Statystyki

  • Odwiedziny: 141391
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 193 dni

Szkoła promująca zdrowie

Artykuły

Wyjazdy na basen – aktywny początek weekendu

2018-10-29

„Większość ludzi nie chce pływać, dopóki nie nauczy się pływania” – Novalis.

W SSP w Mechnicy chcemy, aby wszystkie dzieci nauczyły się pływać i czuły się w basenie, jak ryby w wodzie.
W lekcjach pływania uczestniczą dzieci klas   I – VIII.  Wyjazdy na basen rozpoczęły się w 2008 r., obecnie nadal kontynuujemy zajęcia pływania na basenie w Zdzieszowicach. Panowie uczący mają  niezwykłe podejście do dzieci, które dzięki tak dobrym nauczycielom, robią  duże postępy w pływaniu. Uczniowie uczą się pływać w dwóch grupach – początkującej i zaawansowanej. Dzieci bardzo szybko przyswajają różnorodne style pływania, skoki do wody, no  i świetnie się przy tym bawią. Poza tym od najmłodszych lat oswajają się z wodą i dbają o wysportowaną sylwetkę. Nasza szkoła promuje zdrowie i sport, więc aby nie uderzyła nam WODA sodowa do głowy, proponujemy skok do WODY;-). Szkoła opłaca basen i instruktorów, rodzice muszą zapłacić tylko autobus. W ten sposób chcemy umożliwić, każdemu dzieckiu udział w zajęciach pływania i aktywnym spędzaniu weekendu. Wyjazdy odbywają się w piątki popołudniu. Zachęcamy naszych uczniów do spędzania aktywnie weekendu, a nie przed komputerem lub telewizorem.

Czytaj więcej o: Wyjazdy na basen – aktywny początek weekendu

WODA, MLEKO, HERBATA, A W TYM ROKU NAWET HERBATA NIESŁODZONA

2018-10-29

Nasi  uczniowie nie muszą nosić picia z domu. Mają duży wybór w szkole. W stołówce stoi zakupiony w tamtym roku dystrybutor z wodą nie gazowaną, jest mleko, herbata słodzona miodem, a w tym roku, w ramach akcji „Trzymaj Formę”  można napić się również gorzkiej herbaty. Więc każdy pracownik szkoły oraz uczeń ma nieodpłatny dostęp do wody mineralnej kiedy tylko ma na to ochotę. W tę sposób chcemy promować zdrowy tryb życia oraz eliminować przynajmniej w szkole picie słodkich napojów. Ci którzy nie przepadają za bardzo za wodą mogą napić się ziołowej herbatki, słodzonej miodem lub gorzkiej.

Czytaj więcej o: WODA, MLEKO, HERBATA, A W TYM ROKU NAWET HERBATA NIESŁODZONA

DŁUGA PRZERWA Z RUCHEM

2018-10-29

Długie przerwy nasi uczniowie zawsze spędzają w ruchu. Jeżeli pogoda na to pozwala jesteśmy zawsze na podwórku, aby dotlenić nasze głowy. Gdy pogoda jest niesprzyjająca wyjściom na boisko, wtedy idziemy na salę gimnastyczną.

Czytaj więcej o: DŁUGA PRZERWA Z RUCHEM

SPORTOWE SPOTKANIE Z DARIUSZEM KOŁODZIEJCZYKIEM

2018-02-06
Powiększ zdjęcie

31 stycznia nasi uczniowie mieli okazję spotkać się z Dariuszem Kołodziejczykiem, mistrzem Polski i rekordzistą Księgi Guinessa w podbijaniu piłki nożnej. Oficjalny rekord Polski Dariusza Kołodziejczyka w podbijaniu piłki bez przerwy zatwierdzony przez sędziego z biurorekordow.pl wynosi 3 godziny 11 minut.

Było to bardzo pozytywne spotkanie, pan Dariusz jest dużą zachętą dla naszych uczniów, opowiedział o tym, że trzeba sumiennie dążyć do celu, być wytrwałym i że sport potrafi dać wiele satysfakcji. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali o pasji pana Darka. Obejrzeli pokaz odbijania piłką, najbardziej zaskakujące było to, że nasz gość potrafił ubierać się i przebierać jednocześnie nieustannie odbijając piłkę! To jest wyczyn!

Nasi chłopcy też podjęli próbę podbijania piłki, jeszcze daleka droga przed nimi, ale dali sobie świetnie rady:

- I miejsce – Jakub Wesoły, kl. 5

- II miejsce – Marcin Bustrycki, kl. 3

- III miejsce – Mattias Gach, kl. 7

- wyróżnienie – Kevin Grela, kl. 3

Czytaj więcej o: SPORTOWE SPOTKANIE Z DARIUSZEM KOŁODZIEJCZYKIEM

WARSZTATY EKOLOGICZNE

2017-03-14
Powiększ zdjęcie

13 marca w naszej szkole gościł pan Marek Łabno – pracownik Związku Międzygminnego „Czysty Region”. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych: kl. 1 – 3 i kl. 4 – 6.

Pan Marek opowiedział uczniom o tym jak segregować śmieci, co robić z odpadami i jakie zagrożenia wynikają dla nas jeśli tego nie robimy. Trzeba przyznać, że z wielu rzeczy nie zdajemy sobie sprawy na co dzień, dlatego warto edukować dzieci, by od najmłodszych lat dbały o środowisko w świadomy i mądry sposób.

Ciekawostką, która szokuje jest na przykład to, iż jedna bateria typu R6 („paluszek”) potrafi zanieczyścić 400 litrów wody, co daje około 260 butelek wody (1,5 l), tyle rocznie spożywa dziecko w wieku szkolnym.

Mamy nadzieję, że im częściej będziemy uczyć młodych jak żyć w racjonalny i ekologiczny sposób, tym bardziej będziemy dostrzegać efekty w środowisku, które nas otacza.

 

UWAGA!!! Przypominamy jak segregować śmieci. Źródło: https://www.zwiadowca.pl/poradnik/czytaj/146/.html

Czytaj więcej o: WARSZTATY EKOLOGICZNE

LEKCJA ZDROWEGO STYLU

2017-03-14
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy II po przerobionym i ukończonym dziale programowym "ZDROWE CIAŁO, ZDROWY DUCH" wykonali piramidę żywienia. Celem zajęć było kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, rozbudzenie zainteresowania własnym zdrowiem, inspirowanie uczniów do podejmowania różnych działań promujących zdrowy styl życia. Prawidłowe odżywanie to podstawa. Co trzeba zrobić, aby zdrowo żyć? Dużo się ruszać, spożywać owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, ryby jaja, tłuszcz zwierzęcy zamienić na roślinny, ograniczać mięso,  unikać cukru i soli. Oto przepis na długowieczność. :))) 

Czytaj więcej o: LEKCJA ZDROWEGO STYLU