Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Statystyki

  • Odwiedziny: 141398
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 193 dni
Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Samorząd Uczniowski

Kochani, 

oto wasz zwariowany i szalony Samorząd Uczniowski - , który czeka na wasze pomysły: zmian w szkole, propozycji konkursów, wycieczek, wyjazdów, ciekawych lekcji i spotkań, akcji charytatywnych!

 

Spiszcie wasze pomysły i podrzućcie nam lub wrzućcie do skrzynki zaufania, która również czeka na wasze listy (i nie tylko wasze) Uśmiech Jeżeli tylko będzie to możliwe to zrealizujemy wasze pomysły Uśmiech

W końcu chyba po to nas wybraliście Śmiech

 

 

.

Artykuły

Szlachetna paczka.

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

I w tym roku Samorząd Uczniowski postanowił przyłączyć się do ZS Żeglugi Śródlądowej w K- Koźlu i razem z nimi przeprowadzić akcję Szlachetna Paczka.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Czytaj więcej o: Szlachetna paczka.

Mikołajki

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

Święty Mikołaj nie mógł na odwiedzić, ale wysłał swoich pomocników, którzy każdego w szkole obdarowali małą słodkością. 

Czytaj więcej o: Mikołajki

Zbiórka na schronisko

2018-10-21
Powiększ zdjęcie

Trwa październik, a wiele osób wciąż nie wie o tym, że jest on wyjątkowym miesiącem zarówno dla naszych domowych pupili, jak również tych mniej uprzywilejowanych – zwierząt hodowlanych.

1 października obchodziliśmy Światowy Dzień Wegetarianizmu, 2 – Dzień Zwierząt Hodowlanych,  4 – Światowy Dzień Zwierząt, a 25 – świętować będziemy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt.  Miesiąc ten przypomina nam, że powinniśmy traktować zwierzaki z poszanowaniem ich naturalnych potrzeb – jak istoty żywe, zdolne do odczuwania zarówno fizycznego bólu, jak również radości czy wdzięczności.

My w szkole też pamiętaliśmy o zwierzętach, szczególnie tych, których nikt nie chce. Wspólnie z szkolnym kołem LOP, panią Urszulą Pietruszka oraz Małgorzatą Koza-Leśnik, ogłosiliśmy zbiórkę na zwierzęta ze schroniska w Kędzierzynie – Koźlu. Można było przynosić karmę, stare ręczniki i koce. Jak zwykle mogliśmy na was liczyć! Uzbieraliśmy bardzo dużo! Wczoraj (16.10) pani U. Pietruszka zawiozła nasze dary.

Dziękujemy bardzo serdecznie za zaangażowanie w akcję!!! SU i LOP

Czytaj więcej o: Zbiórka na schronisko

Światowy Dzień Uśmiechu

2018-10-21

5 października obchodziliśmy w  szkole Światowy Dzień Uśmiechu :)

 

Wszystkie drzwi obkleiliśmy uśmiechniętymi buźkami tzw. „smiley face” tak aby wywołać w każdym, przechodzącym uśmiech. A skąd w ogóle wziął się Światowy Dzień Uśmiechu? Wiecie? Jeżeli nie, to zachęcam do przeczytania poniższego teksu :)

Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. W ciągu ostatnich kilku dekad rozwinęła się nawet nowa dziedzina badań nad tym zjawiskiem, zwana gelotologią. Dzięki niej potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Oznacza to, że nawet zmuszanie się do uśmiechu może poprawić nastrój. Pod względem stopnia aktywacji mózgu uśmiech jest porównywalny z efektem zjedzenia kilkuset czekolad. Istnieje aż 19 rodzajów uśmiechu, które angażują od 5 do 53 mięśni twarzy. Częstotliwość uśmiechu zmienia się z wiekiem – podczas gdy dzieci szczerzą zęby (lub dziąsła – w przypadku tych najmłodszych) nawet kilkaset razy dziennie, u dorosłych liczba ta spada nawet 10-krotnie. Jeśli więc chcemy podnieść tę niezadowalającą średnią, wystarczy spojrzeć na swoje pociechy lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych – szwedzcy naukowcy dowiedli, że śmiech jest po prostu zaraźliwy.

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Uśmiechu

Wybory do SU

2018-06-20
Powiększ zdjęcie

19 czerwca 2018r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Skład Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/209:
Przewodniczący: Dawid Tłuczykont kl. VII
Zastępca: Jakub Wesoły kl. V
Sekretarz: Zuzanna Zając kl. VI
Skarbnik: Maksymilian Kura kl. IV
Członek SU: Pola Forkajm kl. III
Członek SU: Borys Szymczyk kl. V
Członek SU: Bartosz Kopera - Pawliniarz kl. V 

Czytaj więcej o: Wybory do SU

Strefa kibica w szkole

2018-06-20
Powiększ zdjęcie

Tak kibicujemy w szkole!! Śmiech

Czytaj więcej o: Strefa kibica w szkole