Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Statystyki

  • Odwiedziny: 141417
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 193 dni
Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

Godziny otwarcia biblioteki: 2018/2019

 

PONIEDZIAŁEK 
12.40 - 13.25

WTOREK
8.55-11.25

ŚRODA
7.00 - 7.30 , 12.40-13.25 

Zapraszamy!!

Artykuły

AKCJA WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

2018-12-01
Powiększ zdjęcie

Uczniowie kl. 7 Społecznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Mechnicy wzięli udział w akcji „Wychowanie przez czytanie 2018”, której organizatorem jest Fundacja "ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom".

Program polega na przeprowadzeniu z uczniami zajęć z zakresu edukacji moralnej, bazujących na lekturze 15 opowiadań literackich zawartych w tomie „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach" z wykorzystaniem przygotowanych przez Fundację materiałów projektowych.

Jedną z wartości, którą omawialiśmy na zajęciach była PRZYJAŹŃ. Po przeczytaniu opowiadania „Sztuka programowania” Wojciecha Cesarza, uczniowie mieli za zadanie wyszukać aforyzmy i sentencje o przyjaźni, następnie każdy przedstawiał wybrany cytat, tłumaczył jak go rozumie i dlaczego go wybrał. Kolejnym etapem było wypisanie tych cytatów na drewnianych krążkach. Etap twórczy odbywał się przy zajadaniu czekoladą, by było przyjemne nawiązanie do książki. Gotowe krążki uczniowie wręczali swoim przyjaciołom w prezencie. Pamiątka będzie piękna na długie lata

Czytaj więcej o: AKCJA WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy

2018-11-22
Powiększ zdjęcie

Tegoroczny rok szkolny obfity jest w różnorodne ciekawe akcje, które przeprowadzamy w naszej szkole. Jedną z nich jest Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy. Jak podaje strona www.lustro biblioteki.pl akcja polega na organizacji w bibliotekach w całej Polsce warsztatów, na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza oraz opracowanych materiałów, w tym scenariusza „Mirabelka – kiełkująca historia”.

Celami akcji są:

  • promocja czytelnictwa;
  • rozbudzanie zainteresowania historią Polski;
  • zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną;
  • włączenie społeczności do świętowania 100-lecia Niepodległości;
  • organizacja warsztatów w bibliotekach publicznych dzielnic Warszawy oraz innych bibliotekach na terenie Polski.
Czytaj więcej o: Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy

LEKCJA BIBLIOTECZNA W KL.1

2018-11-09
Powiększ zdjęcie

6 listopada uczniowie kl.1 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w naszej szkolnej bibliotece. Trzeba przyznać, iż pierwszaki to wyjątkowo wdzięczni czytelnicy. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w lekcji, były aktywne, grzeczne, kulturalne i wiedziały jak zachować się w bibliotece. To była przemiła lekcja.

Od tamtej pory uczniowie bardzo często mnie odwiedzają, często wymieniają i wypożyczają nowe książki. Mam nadzieję, że będą takimi wspaniałymi czytelnikami już zawsze!

Pani Agnieszka B.

Czytaj więcej o: LEKCJA BIBLIOTECZNA W KL.1

Młodzież obnosi się z literaturą

2018-09-02

Najlepsze wyniki w czytelnictwie w roku szkolnym 2017/2018:

2018-06-22
Powiększ zdjęcie
v Kl. 1 

Marta Kura, Marta Osiecka

 

 

v Kl. 3 

Marta Tomanek, Weronika Polanik

 

 

v Kl. 4 

Oliwia Rypała, Michał Markgraf

 

 

v Kl. 5 

Jessica Barteczko

 

 

v Kl. 6 

Daria Kern

 

 

v Kl. 7 

Kamila Klose

Czytaj więcej o: Najlepsze wyniki w czytelnictwie w roku szkolnym 2017/2018:

Gra czytelnicza CzytaMy Zad. 3 - ostatnie

2017-06-17
Powiększ zdjęcie

Ostatnie zadanie gry czytelniczej CzytaMy również wymagało kreatywności od uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać książki z jakichś powodów dla nich ważne (na przykład takie, które ich poruszają, albo które dobrze im się czyta, zabawne, dobrze napisane, z godnymi uwagi bohaterami, opisujące nasz świat w oryginalny sposób itd.). Książki musiały być napisane w XXI wieku, ale niekoniecznie musiały mieć współczesną tematykę, mogły to być utwory historyczne albo fantastyczne. Gdy książki zostały wybrane, uczniowie musieli stworzyć zachętę do przeczytania tychże książek. A potem trzeba było stworzyć kapsułę czasu (czyli sposób na przechowanie prac w ukrytym miejscu), w którym znajdą się nasze prace, aby tam czekać na swych odkrywców w przyszłości.

Uczniowie kl. 5 przygotowali zachęty książek: „Oskar i pani Róża” Erica Emmanuela Schmitta oraz zbiór opowiadań „Balsam dla duszy nastolatka”.

Zachęty miały formę tradycyjnego listu oraz folderu. Kapsuła czasu została wykonana z drewna w postaci skrzynki, następnie uczniowie zakopali ją w ziemi w środowisku lokalnym, na łące, oczywiście w wielkiej tajemnicy.

Czytaj więcej o: Gra czytelnicza CzytaMy Zad. 3 - ostatnie