Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Czwartek, 2018-10-18

Imieniny: Hanny, Klementyny

Statystyki

  • Odwiedziny: 132047
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 246 dni
Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

Godziny otwarcia biblioteki: 2018/2019

 

PONIEDZIAŁEK 
12.40 - 13.25

WTOREK
8.55-11.25

ŚRODA
7.00 - 7.30 , 12.40-13.25 

Zapraszamy!!

Artykuły

Młodzież obnosi się z literaturą

2018-09-02

Najlepsze wyniki w czytelnictwie w roku szkolnym 2017/2018:

2018-06-22
Powiększ zdjęcie
v Kl. 1 

Marta Kura, Marta Osiecka

 

 

v Kl. 3 

Marta Tomanek, Weronika Polanik

 

 

v Kl. 4 

Oliwia Rypała, Michał Markgraf

 

 

v Kl. 5 

Jessica Barteczko

 

 

v Kl. 6 

Daria Kern

 

 

v Kl. 7 

Kamila Klose

Czytaj więcej o: Najlepsze wyniki w czytelnictwie w roku szkolnym 2017/2018:

Gra czytelnicza CzytaMy Zad. 3 - ostatnie

2017-06-17
Powiększ zdjęcie

Ostatnie zadanie gry czytelniczej CzytaMy również wymagało kreatywności od uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać książki z jakichś powodów dla nich ważne (na przykład takie, które ich poruszają, albo które dobrze im się czyta, zabawne, dobrze napisane, z godnymi uwagi bohaterami, opisujące nasz świat w oryginalny sposób itd.). Książki musiały być napisane w XXI wieku, ale niekoniecznie musiały mieć współczesną tematykę, mogły to być utwory historyczne albo fantastyczne. Gdy książki zostały wybrane, uczniowie musieli stworzyć zachętę do przeczytania tychże książek. A potem trzeba było stworzyć kapsułę czasu (czyli sposób na przechowanie prac w ukrytym miejscu), w którym znajdą się nasze prace, aby tam czekać na swych odkrywców w przyszłości.

Uczniowie kl. 5 przygotowali zachęty książek: „Oskar i pani Róża” Erica Emmanuela Schmitta oraz zbiór opowiadań „Balsam dla duszy nastolatka”.

Zachęty miały formę tradycyjnego listu oraz folderu. Kapsuła czasu została wykonana z drewna w postaci skrzynki, następnie uczniowie zakopali ją w ziemi w środowisku lokalnym, na łące, oczywiście w wielkiej tajemnicy.

Czytaj więcej o: Gra czytelnicza CzytaMy Zad. 3 - ostatnie

Gra czytelnicza CzytaMy – zad. 2

2017-03-03
Powiększ zdjęcie

Przed feriami, uczniowie kl. 5 i 6 ciężko pracowali, aby stworzyć nową formę literacką, tzw. mashup. Nie wiesz co to jest? Tak naprawdę to pojęcie pożyczone z muzyki, gdzie oznacza umiejętne połączenie ze sobą dwóch (lub więcej) piosenek w celu osiągnięcia nowej, spójnej kompozycji. Ich autorzy wykorzystują zazwyczaj różne gatunki muzyki, studyjne produkcje.

(źródło:   https://pl.wikipedia.org/wiki/Mashup_(muzyka) )

Zadanie 2 gry CzytaMy polegało na stworzeniu mashupu, czyli połączenia wybranych elementów przynajmniej dwóch różnych utworów literackich, tak by powstała nowa sensowna całość, a forma mogła być dowolna.

Czytaj więcej o: Gra czytelnicza CzytaMy – zad. 2

BILIOTEKA NA CIEBIE CZEKA !!!

2016-12-11
Powiększ zdjęcie

Kochane dziewczynki,

polecamy Wam śliczne książki o przygodach Martynki !

Książki o Martynce to ciepły i zabawny tekst oraz znakomicie uzupełniające go piękne i realistyczne, pełne szczegółów, ale pobudzające wyobraźnię, ilustracje.

Czytaj więcej o: BILIOTEKA NA CIEBIE CZEKA !!!

Gra czytelnicza CzytaMy 2016/2017

2016-12-08
Powiększ zdjęcie

Oto kolejny rok szkolny, w którym bierzemy udział w grze czytelniczej CzytaMy Wydawnictwa GWO. Tym razem w grze bierze udział kl. 5 jako Łowcy Książek i kl. 6 jako Książkomocni.

Oto pierwsze zadanie, które już za nami:

Stwórzcie żywy obraz (czyli taki, w którym sami jesteście postaciami) do wybranego fragmentu literackiego. Może to być jakieś ważne wydarzenie, charakterystyczna scena, część opowiadania, obraz namalowany literackim opisem lub cokolwiek innego – byle było wzięte z kart książki i nie zdradzało zakończenia! 

Kl. 5 zdecydowała się na fragment z „Ani z Zielonego Wzgórza”, a kl. 6 postawiła na „Tajemniczy ogród”.

Zatem mamy szkolną scenkę, w której Gilbert ciągnie Anię Shirley za warkocz krzycząc na nią marchewka oraz scenę w ogrodzie, w której Mary i Dick postanawiają nauczyć Colina chodzić i pokazują mu tajemniczy ogród.

Czytaj więcej o: Gra czytelnicza CzytaMy 2016/2017