Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Poniedziałek, 2018-12-10

Imieniny: Danieli, Bohdana

Statystyki

  • Odwiedziny: 141409
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 193 dni
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

GRA TERENOWA

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

14 listopada z okazji obchodów stulecia niepodległości naszego kraju, klasy 4 – 8 wzięły udział w grze terenowej, której autorem była Pani Elwira Mazurek. Od samego początku towarzyszył nam dreszczyk emocji i tajemniczości. Dostaliśmy mapę, 10 kopert i wyruszyliśmy grupami zdobywać punkty oraz rozwiązywać zagadki. Wszystkie quizy, łamigłówki, zagadki, puzzle, zadania związane były z historią naszego kraju, zatem była to dla nas niezapomniana, ciekawa, inspirująca lekcja historii na świeżym powietrzu, czego chcieć więcej?! Uśmiech

A najbardziej uczniom podobało się zadanie, aby wspólnie z mieszkańcami wsi zaśpiewać hymn narodowy!

Czytaj więcej o: GRA TERENOWA

Odnosimy sukcesy!!!

2018-12-09
Powiększ zdjęcie

Praca plastyczna Laury Król z klasy 7 została wyróżniona w konkursie kreatywnym "Śląskie podania i legendy" zorganizowanym przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe. Na konkurs nadesłano 250 prac, a wybrano tylko 20 najlepszych. Jesteśmy bardzo dumni z Laury. Wystawa z wyróżnionymi pracami, będzie od stycznia "odwiedzała" szkoły. Do nas też zawita!

Czytaj więcej o: Odnosimy sukcesy!!!

Spotkanie z dietetykiem

2018-12-04
Powiększ zdjęcie

30 listopada gościliśmy w szkole Panią dietetyk Agnieszkę Krajkę. Pani Agnieszka miała prelekcję nt. prawidłowego i zdrowego odżywiania, opowiadała o ciekawostkach żywieniowych, akcentowała zasługi ruchu, sportu i aktywnego trybu życia w procesie dbania o zdrowie. Omówiona została piramida zdrowego odżywiania, zwrócono uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać.

Podziękowaliśmy Pani Agnieszce wręczając jej kosz z pysznymi owocami.

Czytaj więcej o: Spotkanie z dietetykiem

Jarmark Bożonarodzeniowy w Reńskiej Wsi 02.12.2018

2018-12-03
Powiększ zdjęcie

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Reńskiej Wsi, Mniejszość Niemiecka oraz Stowarzyszenie Rozwoju Reńskiej Wsi zorganizowali 02.12.2018 r. jarmark świąteczny, w którym nasza szkoła wzięła również udział. Na naszym świątecznym stoisku można było zakupić przepiękne dekoracje świąteczne oraz smakowite wypieki. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przygotowali te wszystkie dekoracje oraz upiekli ciasteczka, których sprzedaż zasili konto RR. Dziękujemy też gorąco wszystkim tym rodzicom i uczniom, którzy poświęcili swój czas i reprezentowali naszą szkołę w sobotę w Reńskiej Wsi.

Czytaj więcej o: Jarmark Bożonarodzeniowy w Reńskiej Wsi 02.12.2018

Ekopiknik

2018-12-01
Powiększ zdjęcie

28 listopada uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w EKopikniku , w Domu Kultury Chemik, zorganizowanym przez Czysty Region. W programie były warsztaty wykorzystania surowców wtórnych, czerpania papieru, konkursy o tematyce ekologicznej. Ponadto wszyscy uczestnicy obejrzeli fantastyczny spektakl czyli Kopciuszka w wersji eko, przygotowany przez Teatr Kultureska z Krakowa. Po imprezie pełnej pozytywnych eko-wrażeń uczniowie zapowiedzieli swój udział w następnym Ekopikniku.

Czytaj więcej o: Ekopiknik

Bilingua - Łatwiej z niemieckim

2018-11-22
Powiększ zdjęcie