Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Czwartek, 2018-10-18

Imieniny: Hanny, Klementyny

Statystyki

  • Odwiedziny: 132036
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 246 dni
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

POGADANKA Z POLICJANTEM 03.09.2018 R.

2018-09-10
Powiększ zdjęcie

Pogadanka z policjantem w ramach realizacji programu profilaktyczno - wychowawczego dotyczyła  zasad bezpieczeństwa podczas: drogi do i ze szkoły, gier i zabaw w szkole podczas przerw i poza nią. Zwrócono również uwagę na odpowiednie zachowanie w trakcie kontaktu z nieznajomymi ludźmi i obcymi zwierzętami. 

Czytaj więcej o: POGADANKA Z POLICJANTEM 03.09.2018 R.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

2018-09-07
Powiększ zdjęcie

3 września, po niebotycznie upalnych wakacjach, cała społeczność szkolna wróciła w szkolne mury. Uczniowie najpierw uczestniczyli we mszy świętej, a potem w uroczystym otwarciu roku szkolnego w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Elżbieta Dziuda - Kampa i przewodniczący samorządu uczniowskiego Dawid Tłuczykont, przywitali pracowników szkoły, rodziców i uczniów.

Nasza uczniowska brać rozrosła się do ośmiu klas, zatem rok szkolny będzie obfity w różnorodność charakterów, talentów i kreatywnych pomysłów.

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

FESTYN RODZINNY

2018-06-26
Powiększ zdjęcie

23 czerwca 2018 r. w społecznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego
w Mechnicy odbył się festyn rodzinny podsumowujący rok szkolny 2017/2018, na którym dokonano uroczystego otwarcia:  siłowni zewnętrznej dla aktywnych na terenie, parku edukacyjno – rekreacyjnego, który będzie kompleksową ofertą turystyczno – rekreacyjno – sportową przy szkole,  ścieżki edukacyjno – przyrodniczej „WSPÓLNIE DBAMY O ŚRODOWISKO”.

Cytując Henrego Fondę: „Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych”, można stwierdzić, że w mechnickiej szkole nie ma rzeczy niemożliwych! Z inicjatywy Pani Dyrektor Elżbiety Dziudy – Kampy podjęto się realizacji trzech projektów grantowych w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego. Po raz kolejny Pani Dyrektor i jej pracownicy znów osiągnęli sukces, tym razem potrójny oraz dowiedli, że można zrobić coś więcej dla społeczności szkolnej i lokalnej. Tym samym mamy dowód na to, iż szkoła jest nie tylko punktem edukacyjnym, ale może być też centrum kultury i integracji środowiska na wsi.

Czytaj więcej o: FESTYN RODZINNY

Wielkie podziękowania

2018-06-25
Powiększ zdjęcie

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

Serdeczne podziękowania dla Rodziców naszych uczniów: Dariusza i Kacpra Zawadzicz, Sebastiana Kury, Edwarda Osieki, Janusza Bustryckiego, Piotra Sliwy, Józefa Klose, Dariusza Gacha, Krzysztofa Fleischera, Marcina Raka, Sławomira Owczarka, Adriana Zbroji za poświęcenie swojego czasu i pomoc przy demontażu ogrodzenia, montażu rynny na budynku oraz przeniesieniu kostki brukowej. Panu Waldemarowi Ksienżykowi dziękujemy, za przewiezienie kostki oraz przetransportowanie ławostołu do gry w szachy.

Serdeczne podziękowania dla: Dariusza i Mattiasa Gacha, Marka Zająca, Adriana Zbroji, Marcina Forkajma, Sebastiana Torki, Mariana Kurkowskiego, Wernera Niemczyka, Sławomira Owczarka, Zygmaunta Praszmo za pomoc przy stawianiu pierwszych tablic informacyjnych. Panu Marcinowi Polanik za przywiezienie cementu.

Serdeczne podziękowania również dla: Marka Zająca, Piotra Barzantnego, Łukasza Hamerli, Mariusza Jaśkowskiego, Marcina Raka, Piotra Spyry, Dariusza Gacha, Iwony Zgrzebniok oraz Krystiana Margrafa za okazaną pomoc przy stawianiu pozostałych tablic informacyjnych.

Czytaj więcej o: Wielkie podziękowania

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

2018-06-22
Powiększ zdjęcie

22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Jak co roku, Pani Dyrektor Elżbieta Dziuda – Kampa wręczyła nagrody, pochwały i wyróżnienia i pożegnała całą społeczność szkolną życząc udanych, ciepłych i bezpiecznych wakacji. Apel rozpoczęła tegoroczna przewodnicząca Laura Król z kl. 6, ale po złożonym przyrzeczeniu
i przejęciu obowiązków uroczystość zakończył nowy przewodniczący Dawid Tłuczykont z kl. 7.

Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Karina Płonka podziękowała Pani Dyrektor oraz Pani Sekretarce za pracę w ciągu roku szkolnego.

Był też wzruszający i smutny akcent, pożegnaliśmy po 11 latach pracy w naszej szkole Pana Franciszka Wojtkiewicza, pierwszego kierowcę busa szkolnego i szkolnego konserwatora. Pana Franka będzie nam bardzo brakowało.

Czytaj więcej o: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

POŚWIĘCENIE OBIEKTÓW 22.06.2018 r.

2018-06-22
Powiększ zdjęcie

W dzień zakończenia roku szkolnego, po mszy św., Ksiądz Proboszcz Rudolf Golec poświęcił siłownię zewnętrzną dla aktywnych na terenie, parku edukacyjno – rekreacyjnego, który będzie kompleksową ofertą turystyczno – rekreacyjno – sportową przy szkole, ścieżkę edukacyjno – przyrodniczą „WSPÓLNIE DBAMY O ŚRODOWISKO”. Wszystkie obiekty powstały z inicjatywy Pani Dyrektor Elżbiety Dziudy – Kampy. Podjęto się realizacji trzech projektów grantowych w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego. Prace przy projektach podjęły: Pani Jowita Śliwińska, Pani Ewa Torka, Pani Urszula Pietruszka. W fazie początkowej przy projektach pracowały również Pani Anna Terlecka i Pani Magdalena Cielniak.

Czytaj więcej o: POŚWIĘCENIE OBIEKTÓW 22.06.2018 r.