Jesteś tutaj: Start / Projekty / H2O dla BIO

H2O dla BIO

„Bioróżnorodność Opolszczyzny w ujęciu wodnym, czyli H2O dla BIO” oraz wzmocnienie infrastruktury edukacji ekologicznej to projekt realizowany przez Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji, skierowany do wszystkich mieszkańców Opolszczyzny. Jego celem kluczowym jest duży zasiąg realizowanych przedsięwzięć edukacyjno-promocyjnych, obejmujący min. 5 tys. Mieszkańców. Wszystkie działania projektowe służyć maja podniesieniu świadomości w zakresie bioróżnorodności świata wodnego, wzmocnieniu wiedzy różnych grup społecznych w zakresie ochrony środowiska ze szczególnym uwzględnieniem ochrony wody.

Nasza Szkoła berze w nim aktywny udział od listopada 2019 roku.

Zaplanowano przeprowadzenie 3 kampanii edukacyjnych:

• „Bioróżnorodność wodnego świata Opolszczyzny”
  • „Co możemy zrobić dla środowiska, by chronić bioróżnorodność? Rola i zadania  szkoły w obszarze ekologii”
  • „Zrównoważony rozwój w ochronie bioróżnorodności”

W ramach tych kampanii założono realizację szeregu aktywności, które pozwolą osiągnąć zamierzone cele. Są to m.in.:

• warsztaty dla dzieci i młodzieży w Zaczarowanym Świecie – Centrum Nauki i Eksperymentu oraz w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach,
  • zielone szkoły,
  • festiwale  ekologiczne,
  • konkursy dla uczniów np.: wiedzy ekologicznej, fotograficzny, malarski oraz dla nauczycieli np.: na najlepszy scenariusz w zakresie bioróżnorodności, na najlepszy program zajęć przyrodniczych w formie innowacji pedagogicznej,
  • konferencje dla nauczycieli, pracowników jst i nadzoru pedagogicznego,
  • seminaria wyjazdowe do Hydropolis we Wrocławiu,
  • wizyty edukacyjne do miejsc edukacji bezpośredniej w Czechach,