Gra czytelnicza CzytaMy – 2 zadanie za nami!

W listopadzie pisaliśmy o realizacji gry czytelniczej CzytaMy w kl. 4 - 6, na czym ona polega i o co w niej chodzi, a także po co jest. Jeżeli ktoś chce sobie przypomnieć ideę tych działań to zapraszamy do aktualności. Obecnie skończyliśmy realizację 2 zadania. Brzmiało ono tak:

Każde zadanie w naszej zabawie jest poszukiwaniem pomysłu, jak wciągnąć w czytanie tych, którzy rzadko sięgają po książkę. A może by tak zachęcić ich grą, która jest przecież prawie tak wciągająca jak książka? Ale taką grę trzeba najpierw wymyślić. I to jest zadanie!

Wymyślcie i zaprojektujcie grę (w formie tradycyjnej – na przykład planszową, karcianą albo inną, byle nie komputerową).

W tworzenie gier zaangażowała się głównie klasa 6 i jedna uczennica z klasy 5. Większość gier powstała do powieści detektywistycznej dla młodzieży „Nawiedzony dom” Joanny Chmielewskiej, jedna z gier została stworzona na podstawie książki o dinozaurach. Gry zostały zaprezentowane przez uczniów na lekcji języka polskiego, następnie dzieciaki wypróbowały gry w mini turnieju. Uczniowie świetnie się bawili, zwłaszcza, gdy Marcin P. wciąż trafiał na start, takiego miał pecha tego dnia Mrugnięcie !