MINI PLAYBACK SHOW 09.04.2015 R.

Z inicjatywy uczniów, w naszej szkole odbyła się muzyczna impreza MINI PLAYBACK SHOW! Całość zorganizował samorząd uczniowski wspólnie z opiekunem – Panią Jowitą Śliwińską.

W trakcie występów oceniano strój, choreografię, mimikę, interpretację utworu i ogólne wrażenie artystyczne.

Uczniowie postawili w większości na polskich wykonawców, naśladowali: Libera, Sylwię Grzeszczak, Jacka Stachurskiego, Katarzynę Łaskę, Donatana i Cleo, Kasię Popowską oraz Margaret. Z zagranicznych artystów pojawiła się jedynie Shakira. Wykonawcy czuli się jak prawdziwe gwiazdy, natomiast pozostali uczniowie bawili się jak na prawdziwym koncercie. Trzeba przyznać, że takie show uczy odwagi, wyrażania siebie, gry aktorskiej i wiary we własne możliwości, bo przecież szkoła uczy nie tylko z podręczników! A poza tym społeczność szkolna rozbudza w czasie występów zainteresowania muzyczne, a w trakcie dobrej zabawy jest najlepsza integracja dzieciaków i nauczycieli! Zaprosiliśmy również na występ miejscowych przedszkolaków, współpraca między placówkami jest dużym plusem w naszym lokalnym środowisku. Najmłodsze dzieci będą kiedyś uczniami naszej szkoły, zatem oswajanie ich z murami szkoły w tak przyjemny sposób jest zawsze dobrym pomysłem!

Nie da się ukryć, iż jury w składzie: nauczyciel przyrody – Wiesława Świerad, uczeń klasy I – Maksymilian Kura oraz przewodnicząca szkoły – Marta Ludwig z kl. VI, miało bardzo trudne zadanie w punktowaniu uczestników.

Ostatecznie zwyciężyli:

- I miejsce – Anna Kaluza, kl. II jako Shakira w utworze „Waka, waka”

- II miejsce – Jessica Barteczko, kl. II jako Donatan i Cleo w utworze „My Słowianie”

- III miejsce – Marta Fleischer, kl. I jako Sylwia Grzeszczak w utworze „Księżniczka”

- WYRÓZNIENIE – Maja Szramowska, kl. VI jako Kasia Popowska w utworze „Przyjdzie taki dzień”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo tak naprawdę zwycięzcą był każdy uczeń, który wziął udział w tym show! Mamy nadzieję, że dzieci „zasmakowały” takiej zabawy i stanie się ona tradycją w naszej szkole. Oby uczniowie mieli więcej takich inicjatyw oraz pomysłów ożywiających mury naszej szkoły!

Przy tak przyjemnej okazji Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom w imieniu Michałka Wielgana za kartki i życzenia wielkanocne. Pani Dyrektor opowiedziała również uczniom o Fundacji Iskierka, która zajmuje się budowaniem systemów wsparcia dla  dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Do tej fundacji należy także Michał, jeśli rodzice naszych uczniów wyrażają taką chęć mogą przekazać 1 % swego podatku właśnie na ten cel. W poniższym linku można uzyskać ważne informacje, w celu należy wpisać: Michał Wielgan.

Pani Dyrektor ogłosiła również kilka akcji dla uczniów:

- Stołówka moich marzeń – uczniowie mogą zgłaszać własne pomysły i projekty na wygląd nowej jadalni i kuchni, którą pani Dyrektor planuje wyremontować i całkowicie odmienić.

- Dzień Dziecka – inicjatywa uczniów, jak chcieliby, aby ten dzień wyglądał.

- Akcja charytatywna – prezenty na Dzień Dziecka dla szpitala onkologicznego w postaci artykułów szkolnych, kolorowanek, książek i gier planszowych.

Wszystkie trzy akcje bardzo zainteresowały uczniów i wyrazili chęć aktywnego uczestniczenia w każdej z nich, zatem czekamy na Wasze inicjatywy Kochani!