Wizyta Pani Klementyny Poprawialskiej

15.05.2015 r. po raz kolejny gościła u nas z programem edukacyjno – profilaktycznym Pani Klementyna Poprawialska. Tym razem program miał na celu wskazanie dzieciom zarówno młodszym jak i starszym co to jest rozsądek.

Tytuł programu brzmiał „Wiem co to rozsądek, jestem sprawny i zdrowy”. Pani Klementyna uświadamiała dzieciom jak rozsądek wpływa na podejmowanie decyzji i na bezpieczeństwo. Dzieci rozmawiały czy ciekawość – przeciwieństwo rozsądku – to dobra cecha charakteru i czy może pomóc, czy zaszkodzić.

Rozsądek powinien dyktować również zdrowy tryb życia, ważne są lekcje wychowania fizycznego, aktywność, dobre nawyki żywieniowe oraz to w jaki sposób spędza się czas wolny. To rozsądek kieruje nas na spacer, zamiast spędzać kolejny dzień przed komputerem. To rozsądek powoduje, że człowiek potrafi przeciwstawić się wszelkim używkom.

Dla dzieci była to ciekawa lekcja, na pewno rozsądek przestał być dla nich pojęciem abstrakcyjnym.