Konstytucja 3 Maja

29.04.2015 r. społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Apel miał charakter przedstawienia, pt. „Żywa lekcja historii”. Aktorzy, czyli uczniowie kl. V byli świetnie przygotowani i wprowadzili swoich kolegów w klimat historii naszego kraju w prosty i przystępny sposób, ponieważ jedna z postaci przedstawienia była Pani Konstytucja, grana świetnie przez Milenę Hylę.  Dzieci zostały przygotowane do występu przez polonistkę panią Agnieszkę Błachut. Wszyscy uczniowie pięknie i dostojnie odśpiewali nasz narodowy hymn, który znają na pamięć.

Pani Anna Cielniak przygotowała z kołem wokalnym pieśni patriotyczne, m. in.: „Witaj majowa jutrzenko”, „Jak długo w sercach naszych”.

Wzruszającym akcentem na koniec był występ Marleny Barzantny i Natalii Wenszki, które zagrały na saksofonach: duet „Witaj majowa jutrzenko” oraz osobno „Serenade” Franciszka Schuberta – Marlenka i „A la decouverte” – Natalka. Był to dla wszystkich piękny koncert!