Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Akcja BohaterOn – włącz historię!

Akcja BohaterOn, to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. Nazwa ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej indywidualnych historii Powstańców poprzez nowoczesny patriotyzm.

Źródło: https://bohateron.pl/o-akcji/

Od dwóch lat brałam udział w tej akcji osobiście, wciągnęłam w nią przyjaciół i rodzinkę. Pomyślałam, że w tym roku mogłabym zaangażować moich uczniów. Napisałam do Fundacji Sensoria, która zajmuje się tą kampanią i okazało się, że jak najbardziej mogę wziąć udział w akcji wspólnie z moimi uczniami. Moi uczniowie okazali klasę i żywo zainteresowali się tematem Powstania Warszawskiego. Zuzia, Michał i Laura przygotowali z własnej inicjatywy prezentacje o powstaniu, Bartek wyszukał ciekawostki, a kto jeszcze chciał mógł napisać list i zrobić własną laurkę. Dumna jestem z moich uczniów, bo z zainteresowaniem i empatią słuchali o powstańcach warszawskich. Moja klasa „włączyła historię”, w ich młodych sercach i umysłach została zasiana świadomość jak ważna jest znajomość naszej polskości i historii naszego kraju. Cieszę się, że nam się udało! Dziękuję szósta klaso! Znów mogłam na Was liczyć!;-)

Zainteresowanych odsyłam do strony www.bohateron.pl, a jeśli ktoś chce wysłać kartkę do powstańców, proszę się do mnie zgłosić, mam jeszcze kartki do wypełnienia. Ci starsi ludzie czekają na podziękowania, że to, co robili miało sens!

Pani Aga