APEL – ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2017r., klasa 4 pod kierunkiem Pani Elwiry, przygotowała apel w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu. Całość była podzielona na trzy części.

W pierwszej uczniowie przedstawili historię zaborów oraz pokazali radosną chwilę odzyskania wolności i niepodległości przez nasz kraj. O swoich burzliwych losach wypowiadała się sama Polska, w tę rolę, wcieliła się Marta Polanik.

Druga część apelu to krótki koncert przygotowany przez uczniów klasy 5. Mogliśmy posłuchać brzmienia trąbki, waltorni, fletu poprzecznego i keyboarda. Pieśni patriotyczne „wlatywały jak ptaki” w nasze serca.

Część trzecia to artystyczny występ ukazujący rodzeństwo chcące uczcić Polskę wręczając jej kwiaty. Mają jednak wielki dylemat, gdzie z nimi pojechać i komu je dać. Inscenizację kończy stwierdzenie bohaterów, że:

„To jest wspólne święto wszystkich

od Bałtyku po Karpaty,

przecież Polska to my właśnie

- jedni drugim dajmy kwiaty!”