Wtorek, 2024-05-07

Imieniny: Augusta, Gizeli

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / JASEŁKA

JASEŁKA

Tegoroczne jasełka (20.12.2017 r.) pt. „W stronę światła”, przygotowała kl. 6 pod kierunkiem pani Agnieszki Błachut. To nie były tradycyjne jasełka, ale przedstawienie nawiązywało do świąt Bożego Narodzenia. Spektakl miał na celu wzbudzić w widzach refleksję nad życiem, traceniem czasu na niepotrzebne rzeczy, ulotnością chwil, po to, aby uświadomić sobie w Kim człowiek powinien mieć nadzieję i że jest Światło - Chrystus, który dodaje sił, nadziei i powoduje radość w człowieku. Całość przedstawienia miała wzruszającą atmosferę, uczniowie zaśpiewali też piosenki; „List do Boga” oraz „Unosisz mnie” na podstawie piosenki „You raise me up”. Śpiew dzieci poruszył nasze serca, wykonanie utworów było na bardzo wysokim poziomie. Na koniec uczniowie klasy 5 zagrali kolędy na trąbce, flecie, waltorni.  A całość podsumowała Pani Dyrektor składając wszystkim ciepłe życzenia z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.