UROCZYSTY APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada, uczniowie klasy 6 pod opieką Pani Joanny Szaleckiej, wprowadzili społeczność szkolną w patriotyczny i podniosły nastrój z okazji święta Odzyskania Niepodległości.

Inscenizacja była montażem słowno – muzycznym. Uczniowie klasy 6 bardzo starannie przygotowali swój występ, z powagą i pietyzmem. Przedstawienie było bardzo wzruszające, niejednemu widzowi łza „zakręciła się w oku”. Klasa otrzymała oklaski na stojąco, jesteśmy dumni z naszych kolegów i koleżanek!

W czasie apelu cała społeczność szkolna wzięła również udział w akcji Rekord dla Niepodległej zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11.11 zaśpiewaliśmy w całości hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, w wielu polskich szkołach w tym samym czasie również śpiewano hymn.