Niedziela, 2024-05-12

Imieniny: Dominika, Imeldy

WYCIECZKA DO MUZEUM PIOSENKI POLSKIEJ W OPOLU

15 listopada uczniowie kl. 5 - 8, a 22 listopada uczniowie klas 1 - 4 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Była to niezwykła multimedialna wystawa, gdzie można było skorzystać z wirtualnego lustra, aby przymierzyć stroje wokalistów, odtworzyć stare przeboje na Wyspie Tabletów oraz nagrać w specjalnej kabinie swój ulubiony utwór. Na zakończenie młodsi uczniowie uczestniczyli w warsztatach muzycznych pt. "Triki z rytmiki", dzięki którym poznały brzmienie i pochodzenie podstawowych instrumentów perkusyjnych, takich jak: cajon, djembe, kij deszczowy, shaker, marakasy, bębenki. Ponadto, w trakcie ćwiczeń rytmicznych, omówiona została podstawowa terminologia związana z rytmem i jego strukturą. W finałowej części zajęć - orkiestra debiutujących perkusistów - złożona z naszych uczniów - zagrała wspólnie wybraną piosenkę. Uczniowie ze starszych klas uczestniczyli w prelekcji nt. nośników muzycznych. Wizyta w Muzeum była niezapomnianą przygodą, wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni.