Zajęcia z policjantem 24.09.2015 r.

W naszej szkole chcemy dbać o bezpieczeństwo naszych uczniów pod każdym względem, dlatego też, Pani dyrektor zaprosiła na zajęcia w klasach I – III pana policjanta, aby pouczył najmłodszych jak właściwie i bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym, jakich zasad przestrzegać, aby nie powodować wypadków drogowych oraz trudnych sytuacji na drodze. Zajęcia były ciekawe, gdyż pan policjant angażował uczniów do różnych scenek dramowych oraz podawał przykłady pozytywnych i negatywnych zachowań na drogach. Uczniowie mieli szanse w aktywny sposób aranżować różnorodne sytuacje, dzięki czemu lepiej mogli zrozumieć zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Pan policjant uczulił dzieci, aby poruszały się na rowerze w kaskach i kamizelkach odblaskowych.