OWOCOWA JESIEŃ

W okresie września i października w naszej szkole odbyła się akcja „Owocowa jesień”. Dzięki współpracy z rodzicami, mieliśmy w szkole nieustanny dostęp to świeżych warzyw i owoców. Uczniowie dzielili się darami jesieni, które mieli w nadmiarze w domach z całą społecznością szkolną. Przynosili do szkoły: jabłka, gruszki, marchewkę, rzodkiewkę. Panie z obsługi przygotowywały te pyszności do spożycia, myły, obierały, kroiły, by każdy mógł się poczęstować. Obliczyliśmy, iż w tych miesiącach zjedliśmy kilkadziesiąt kilogramów owoców! Akcja przebiegła świetnie, uczniowie czekali na przerwy międzylekcyjne, aby pobiec do kącika z owocami i zjeść ociekający sokiem świeży owoc! Miło było patrzeć na to!

To kolejny udany cel, który zrealizowaliśmy w ramach promocji zdrowia w naszej szkole! Nie zapominajmy, że porcja warzyw i owoców w każdym posiłku urozmaica żywienie dzieci i wpływa na ich prawidłowy rozwój.