Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Akcja Żonkile

Akcja Żonkile

Akcja Żonkile, jak co roku w naszej szkole, wzbudziła duże zainteresowanie uczniów.
19 kwietnia 2023 r. przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-edukacyjną Żonkile. W tym roku była to osiemdziesiąta rocznica. Uczniowie klas
4 – 8 również wzięli udział w tej akcji na lekcjach historii i języka polskiego. Młodsze klasy poznały opowiadanie Katarzyny Ryrych i na podstawie tekstu poznawali historie oraz wykonywali zadania. Starsze klasy pracowały na materiale opartym na animowanym filmie „Zdążyć przed Panem Bogiem”.
Akcję przeprowadzono we współpracy biblioteki szkolnej z nauczycielem historii.