DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka. Dzięki niezastąpionej radzie rodziców było bardzo smacznie, gdyż wszyscy zostali poczęstowani pysznymi lodami w rożkach i różnorodnych smakach. Oprócz tego lekcje były nieco „luźniejsze” :). Rozegraliśmy też mecze gry „dwa ognie”, między klasami I – III oraz klasami IV – VI.

Jednak najpiękniejszym prezentem w tym dniu, były odwiedziny naszego kolegi Michała Wielgana z kl. II, który przybył do nas z mamą i młodszym braciszkiem. Tak dawno nie widzieliśmy Michała! Ucieszyliśmy się ogromnie! Pani Dyrektor przekazała jemu oraz jego mamie podarunki dla fundacji „Iskierka” z Katowic, która opiekuje się dziećmi cierpiącymi na chorobę nowotworową. Podarunki zebraliśmy w ramach akcji charytatywnej, wspólnie z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym z Pokrzywnicy oraz Społeczną Szkołą Podstawową z Węgier. Mama Michałka była bardzo poruszona i wzruszona, podziękowała wszystkim dzieciom i zapowiedziała, iż wszystko przekażą do Katowic, a Michał we wrześniu wróci do szkoły!!! Bardzo się cieszymy, bo tęskniliśmy za nim mocno! Dobrze było widzieć jak bawi się z radosnym uśmiechem z rówieśnikami! :)

A my postanawiamy, że każdego roku będziemy zbierać, z okazji Dnia Dziecka, dary dla dzieci z tejże fundacji, by sprawić im odrobinę radości!