Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Festyn szkolny

Festyn szkolny

7 czerwca świetnie bawiliśmy się na festynie szkolnym, pogoda dopisała i humory również. Festyn rozpoczął się nabożeństwem w kościele, a potem wszyscy przybyli do szkoły. Ochotnicza Straż Pożarna Mechnica – Kamionka przygotowała symulację akcji ratunkowej, pokazano jak wyciągnąć poszkodowanego człowieka z auta i udzielić mu pierwszej pomocy. Była to bardzo ciekawa inicjatywa, podobała się szczególnie chłopcom. Na festynie pojawili się również policjanci z Kędzierzyna – Koźla, którzy opowiedzieli wszystkim przybyłym jak zachować się gdy mamy kontakt z agresywnym psem oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko. W trakcie festynu odbyły się dwa mecze towarzyskie z gośćmi przybyłymi z zaprzyjaźnionej Społecznej Szkoły Podstawowej z Węgier (woj., opolskie). W ekipie dorosłych wygrała Mechnica, natomiast w grupie chłopców wygrały Węgry. Poza tym na festynie można było obejrzeć występy artystyczne uczniów: taniec, mini playback show, gra na instrumentach, śpiew. W trakcie oglądania występów można było zakupić pyszne ciasto upieczone przez rodziców naszych uczniów i napić się kawy oraz przyjemnie porozmawiać. Powodzeniem cieszyło się stanowisko z malowaniem twarzy, dzięki czemu dzieci wyglądały kolorowo i zabawnie. Pani Dyrektor w trakcie festynu podziękowała księdzu, radzie rodziców, gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły, zarządowi oraz firmie Adax, która udostępniła wrak samochodu do pokazania akcji ratunkowej. Dochód z festynu został przeznaczony na pierwszą ratę zakupu drugiego busa szkolnego.