Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Wycieczka do Wrocławia

8 czerwca uczniowie wszystkich klas razem z nauczycielami pojechali na zasłużoną wycieczkę do Wrocławia, aby zwiedzić Afrykarium oraz zoo.

Na miejscu, rozpoczęliśmy wycieczkę rejsem statkiem po Odrze, podziwiając panoramę Wrocławia, niewątpliwie była to ekscytująca rozrywka dla naszych uczniów.

Afrykarium to wielki kompleks, w którym prezentowane są zwierzęta Czarnego Lądu – zwierzęta sawanny, lasów deszczowych, jezior, rzek, oceanów takie jak: manaty, żółwie morskie, płaszczki, rekiny, pingwiny tońce, kotiki afrykańskie, hipopotamy nilowe, krokodyle nilowe.

W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Niesamowite wrażenie zrobiły na nas ryby raf koralowych, które mieniły się we wszystkich kolorach tęczy pływając w przezroczystych tunelach nad naszymi głowami. Rafa Morza Czerwonego to obecnie około 1 500 bajecznie kolorowych ryb oraz 1 200 sztucznych koralowców. Było to niesamowite doświadczenie przyrodnicze, gdyż wiele z tych zwierząt widzieliśmy po raz pierwszy w życiu i poznaliśmy różnorodne ekosystemy.

Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występowały rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne podziwialiśmy z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. W innej ekspozycji prezentowane były pingwiny oraz kotiki afrykańskie.

Wszystkich wrażeń nie da się opisać, zapewne była to kolejna świetna lekcja przyrody „na żywo”. Po zwiedzeniu Afrykarium, odwiedziliśmy niektóre zwierzęta w zoo wrocławskim, np. żyrafy, leniwce, misie, niedźwiedzie i inne.