Opowieści podróżnicze - spotkanie z globtrotterem.

01.10.2015 r. odwiedził naszą szkołę podróżnik i globtrotter pan Przemysław Supernak, który prowadzi również firmę SuperGlob, zajmującą się organizacją wypraw i imprez podróżniczych, doradztwem turystycznym oraz prelekcjami podróżniczymi dla szkół. Właśnie jedną z takich prelekcji z pokazem slajdów przeprowadził pan Przemysław dla uczniów kl. III – VI.

Dzięki barwnym opowieściom podróżnika oraz nietuzinkowym zdjęciom, mogliśmy na chwilę przenieść się do takich krajów jak: Chiny, Indie, Nepal, Bali.

Fotografie przedstawiały zróżnicowanie krajobrazu: góry, dżungle, sawanny, morza. Obejrzeliśmy niesamowity świat flory i fauny oraz różnorodność ras i narodowości. Najciekawsze jednak były zdjęcia pokazujące kulturę, religię, kulinaria czy sposób ubierania się w tych krajach. Na pewno była to bardzo ciekawa i barwna lekcja, dzieci chętnie w niej uczestniczyły i aktywnie brały w niej udział, zadając wiele pytań panu podróżnikowi.