14.10.2015r. Dzień Edukacji Narodowej

14 października to bardzo uroczysty dzień dla każdej szkoły, uczniów i nauczycieli.

W naszej szkole uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor i odśpiewaniem piosenki przez uczniów z koła wokalno – instrumentalnego, prowadzonego przez panią Annę Cielniak. Dzieciaki zanuciły wzruszającą piosenkę „W nauczycielu mam przyjaciela”, tekst piosenki był naprawdę poruszający, dlatego wielu obecnym zakręciła się łezka w oku. Tak naprawdę w tej codziennej nauczycielskiej pracy chodzi o to, aby mieć dobre relacje z uczniami i stać się dla nich mentorem oraz przyjacielem. Piosenka była kwintesencją tego, co jest ważne w szkolnych progach.

W tym dniu Pani Dyrektor Elżbieta Dziuda wręczyła nagrody dyrektora dla pracowników szkoły, wyróżnieni zostali: Pani Anna Cielniak, pani Jowita Śliwińska, pani Sabina Tomanek oraz pani Michaela Suchan. Pani Dyrektor została także nagrodzona przez Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Mechnica, Pana Piotra Barzantnego. Pan Prezes pogratulował Pani Dyrektor, ponieważ dzień wcześniej odebrała w Opolu, Nagrodę Kuratora Oświaty za działalność dydaktyczną i wychowawczą, a to jest bardzo prestiżowe wyróżnienie.

Tego dnia gościliśmy w szkole nie tylko Pana Prezesa, ale również Wicewojewodę Opolskiego Pana Antoniego Jastrzembskiego, Wójta Gminy Reńska Wieś Pana Mariana Wojciechowskiego, ks. Proboszcza Rudolfa Golca, radnego Gminy Reńska Wieś Pana Jana Tomanka oraz przewodniczącą rady rodziców Panią Gracjanę Panek – Gach. Nasi goście zabrali głos, pochwałom pod adresem Pani Dyrektor i nauczycieli, a także szkoły nie było końca, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i zmotywowani do dalszych działań!

Prym w tej uroczystości wiodły pierwszaki, które zostały pasowane przez Panią Dyrektor na prawowitych uczniów mechnickiej szkoły. Uczniowie 1 klasy zadebiutowali w występie artystycznym przygotowanym wspólnie z wychowawcą Panią Sabiną Tomanek oraz samorządem uczniowskim pod opieką Pani Jowity Śliwińskiej.

Uroczystość zakończyła się poświęceniem sali relaksu, która powstała dzięki determinacji i staraniom Pani Dyrektor! Pani Dyrektor wraz z przybyłymi gośćmi przecięła wstęgę, zatem sala została oficjalnie otwarta i udostępniona w celu wspomagania uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzięki sali relaksu, uczniom i pracownikom szkoły pracuje się przyjemniej, natomiast aura panująca w tym pomieszczeniu sprzyja odpoczynkowi i efektywniejszej nauce.

Dziękujemy ks. Proboszczowi za poświęcenie sali, gościom za uświetnienie naszych skromnych uroczystości swymi dostojnymi osobami oraz rodzicom klasy 1 za przygotowanie przepysznego, słodkiego poczęstunku.

O naszej szkole można również przeczytać w portalu lokalna24.pl