Szlachetna Paczka.

Już po raz trzeci Samorząd Uczniowski przyłączył się do akcji "Szlachetna Paczka" prowadzonej przez Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie - Koźlu, by wspólnie zrobić coś dobrego przed świętami. Przez tydzień cała społeczność szkoły, gromadziła produkty dla wybranej wcześniej rodziny. 5 grudnia naszą „paczkę”, złożoną z kilku kartonów z żywnością, środkami czystości, słodyczami i upominkami dla członków rodziny oraz 200 zł zawieźliśmy do Żeglugi.  Przez cały czas organizowania paczki przyświecało nam powiedzenie, że „pomaganie innym to dobro, a dobro powraca.”

W Żegludze jak zawsze zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez Panią Korynę Kupkę - Gaj, która koordynuję zbiórkę w swojej szkole. Oprowadzono nas po szkole (nasi uczniowie byli zachwyceni i chyba w przyszłości to właśnie Żegluga będzie ich wyborem) oraz poczęstowano herbatą i pierniczkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM, którzy zaangażowali się w tę akcję charytatywną, dzięki czemu mogliśmy pomóc potrzebującym. Pamiętając o słowach papieża Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”, już dziś zachęcamy do wspierania działań Samorządu Uczniowskiego w kolejnych akcjach.

PS. Żeglugo lubimy z Wami pomagać :-)