Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie – najnowsze zagrożenie cyberprzestrzeni

4 listopada Pani Dyrektor Elżbieta Dziuda szkoliła rodziców, następnie 5 listopada nauczycieli na temat: Bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie – najnowsze zagrożenie cyberprzestrzeni.

Celem szkolenia było pokazanie rodzicom i nauczycielom jak zapobiegać i walczyć z zagrożeniami cyberprzestrzeni – jak zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w Internecie. Pani dyrektor przedstawiła zatrważające statystyki na temat wirtualnych zagrożeń, z których bardzo często dorośli nie zdają sobie sprawy. W trosce o dobro naszych dzieci, miejmy na uwadze profilaktykę bezpiecznego korzystania dzieciaków z sieci.

Oto kilka zasad jak pomóc dziecku właściwie wykorzystywać czas wolny:

• Zachęcać dziecko do korzystania z Internetu w celu poszerzania swoich zainteresowań.
  • Uświadamiać, że warto jest opracować plan dnia – najpierw obowiązki, później przyjemności.
  • Zachęcać do wspólnego spędzania czasu z przyjaciółmi.
  • Własnym przykładem pokazywać, że KAŻDA FORMA RUCHU NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, NP. ROWER, ROLKI, SPACER SĄ LEPSZE NIŻ SPORT ONLINE!

Dla zainteresowanych rodziców, podajemy również link do artykułu na temat: Skutków nadmiernego oglądania telewizji i korzystania z komputera.