„Program dla szkół”

W roku szkolnym 2020/2021 nasza szkoła przystąpiła do „Programu dla szkół”, który jest kontynuacją programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Szklanka mleka” realizowanych również w ubiegłych latach. Program skierowany jest dla uczniów klas I-V. Celem „Programu dla szkół” jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz upowszechnianie zdrowej, zbilansowanej diety i wzrost świadomości społecznej w tym zakresie wśród dzieci i rodziców. Program ma również na celu propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.